Edycja 2021

W maju 2021 roku odbyła się pierwsza edycja Międzynarodowego Wirtualnego Konkursu Pianistycznego i Kameralnego im. Marii Szymanowskiej i Karola Kurpińskiego a  konkurs uzyskał patronat Marszałka Województwa Łódzkiego oraz Prezydenta Miasta Kutna. 

W gronie jury zasiedli profesorowie wyższych uczelni z kraju i zagranicy oraz uznani pedagodzy szkół muzycznych I i II stopnia. W szranki międzynarodowej rywalizacji stanęło łącznie ponad dwustu uczestników. Nagrania uczestników były prezentowane na stronie konkursu, co stanowiło gwarancję uczciwości i transparentności procesu oceniania wykonań.


Uroczyste otwarcie konkursu oraz ogłoszenie wyników śledzić można było na kanale Youtube. Koncert podsumowujący wydarzenie, na którym już na żywo prezentowali się Laureaci odbył się w dniu 2 października 2021 roku w sali koncertowej PSM I i II stopnia im. K. Kurpińskiego w Kutnie. 


W dniach 6-10 listopada 2023 roku planowana jest druga edycja konkursu. Serdecznie zapraszamy młodych adeptów pianistyki i kameralistyki do udziału w nadchodzącym wydarzeniu!